Metoda

W Macarena's World prowadzimy kursy grupowe i indywidualne - online i stacjonarnie w Poznaniu. 

Małe grupy

Nasze kursy językowe liczą od 4 do 8 osób, co gwarantuje uwagę lektora skierowaną na wszystkich kursantów. Uczniowie dopasowywani są do grup ze względu na wiek i poziom zaawansowania. Pozwala Nam to zarówno optymalnie dostosować tempo kursu, jak i przeprowadzanych na nich aktywności.

Uczymy w języku obcym

Słyniemy z tego, że nasi uczniowie ekspresowo zapamiętują wprowadzone słownictwo. Powód? Koncentrujemy się na wykorzystaniu obrazu w kontekście czytania globalnego, dzięki któremu uczniowie doskonale przyswajają słownictwo rozumiejąc jego znaczenie w docelowym języku. Na zajęciach mówimy w 90% w języku uczonym!

Zajęcia indywidualne

Kursy indywidualne prowadzone są w luźnej atmosferze, która wpływa pozytywnie na ucznia, który z chęcią wraca na zajęcia. Taki rodzaj zajęć polecamy szczególnie osobom przygotowującym się do egzaminów, ceniącym sobie indywidualne podejście. Materiały, z których korzystają kursanci są materiałami autentycznymi, które dostosowane są do ich umiejętności i priorytetów.

Zajęcia online

Kursy językowe online odbywają się na platformie Zoom.us - jednej z najbardziej konkurencyjnych platform do wideorozmów dostępnych na rynku. Zajęcia grupowe prowadzone są w kameralnym towarzystwie, zajęcia indywidualne zaś dostosowane są w 100% do Twoich potrzeb. Kurs angielskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego online jest gwarancją progresu językowego gdzie chcesz i kiedy chcesz!

Kursy indywidualne dla młodzieży i dorosłych

Kursy indywidualne składają się z minimum 10 spotkań, które są w 100 % dopasowane do Twoich potrzeb. 

Prowadzimy zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół (korepetycje) oraz zajęcia rozwijające – pozwalające nauczyć się swobodnej komunikacji w języku docelowym. Kurs językowy stacjonarnie w Poznaniu opierać się może o materiały autentyczne (podcasty, artykuły, filmiki i filmy), materiały dobrane pod potrzeby uczniów (gramatyczno-leksykalne karty pracy przeplatane rozmowami) oraz o książkę wybraną  przez kursanta przy pomocy lektora. 

Przygotowujemy do Egzaminów Cambridge PET, FCE, CAE. Pomagamy przygotować się do Egzaminów na studiach, Egzaminów Ósmoklasisty, Matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz rozmów kwalifikacyjncyh. 

Kursy grupowe dla przedszkolaków od 3 roku życia

Zajęcia przedszkolaków odbywają się w 90 % w ruchu, wykorzystując muzykę, prace artystyczne, scenki teatralne.

Każde zajęcia rozpoczynają się powtórką słownictwa wprowadzonego w ostatnich tygodniach. Dzieci same nazywają pokazywane przez lektora obrazy dobrze się przy tym bawiąc. Częstymi aktywnościami pojawiającymi się na zajęciach jest malowanie, prace manualne, wyścigi rzędów i gry planszowe XXL. 

Podczas zajęć z języka angielskiego używamy książki, flash cards oraz czytanek wydawnictwa National Geographic Learning – Welcome to Our World 

Podczas zajęć z języka hiszpańskiego bazujemy na  książce oraz flash cards wydawnictwa Colorin Colorado.

Kursy grupowe dla dzieci i młodzieży szkolnej

Grupy wczesnoszkolne i szkolne podczas zajęć spędzają około 20-25 minut na pracy z książką. 

Czas spędzony przy wykonywaniu ćwiczeń z podręcznika jest podsumowaniem całych zajęć podczas których wprowadzane są słowa, struktury gramatyczne, wyrażenia. Co więcej, uczniowie przeprowadzają ze sobą proste dialogi, komunikując się ze sobą w języku obcym. W grupach na poziomie od 3 klasy na zajęciach staramy się komunikować wyłącznie w języku obcym – z pomocą lektora. Aktywności tego typu sprawiają, że już na wczesnym etapie dzieci pozbywają się bariery językowej.  

 Zagadnienia gramatyczne często  podsumowane są w formie plakatów, scenek teatralnych lub gier planszowych i ruchowych. Podczas zajęć często wykorzystywane są filmiki przedstawiające życie w innych krajach świata. Każde zajęcia kończą się podsumowaniem zajęć oraz zadaniem domowym, które tak naprawdę jest kontynuacją zajęć i motywacją do nauki między spotkaniami. 

Kursy grupowe dla dorosłych

Podczas kursów grupowych dla dorosłych słuchamy dużej ilości dialogów, piosenek, reportaży i rozmawiamy ze sobą o nich. Co więcej, powtarzamy gramę tak, aby już dłużej nie była dramą – poprzez rozmowy. Bez wątpienia również wprowadzamy słowa i wyrażenia, które naprawdę przydadzą Ci się podczas egzaminów oraz rozmów. 

Jeśli jesteś zwolennikiem muzyki przesłuchamy wielu piosenek dopasowując do nich słowa i interpretując tekst. Zajęcia prowadzone są w oparciu o książkę Arriba (hiszpański)  lub książki Keynote, Life, Voice i innych wydawnictwa National Geographic Learning (Angielski), a każde z nich zakończone są zadaniem zadania domowego, które zachęci Cię do pracy z językiem w domu. 

Na zajęciach od początku staramy w większości komunikować się w języku obcym.   Korzystając z autentycznych materiałów masz pewność, że uczysz się języka, którego rzeczywiście wykorzystasz w życiu. Nie ma mowy o szkolnych formułkach, wykutych na blachę.