Podstawowe czasowniki w języku angielskim- i jak się ich nauczyć?

Możliwości oraz techniki wykorzystywane przy nauce nowego słownictwa mnożą się coraz szybciej! Co szkoła, to obyczaj. 🙂 
Co w takim razie w przypadku nauki online, podczas której możesz polegać tylko na swoich notatkach oraz prezentacjach udostępnionych prze lektora? 
Dziś, przedstawię wam 3, moim zdaniem, najbardziej skuteczne techniki uczenia się.

Powszechnie wiadomo, że nasz mózg pracuje dużo wydajniej pracując z kolorowymi notatkami. Właśnie dlatego, wykorzystując metodę WYKORZYSTYWANIA SŁOWA W ZDANIU, warto zawsze zadbać o to, by słówko na którym się koncentrujemy było zapisane innym kolorem niż pozostała reszta zdania.

Przyjmijmy, że naszym celem jest przyswojenie wyrażenia take care 

Kolejną możliwością na wykorzystanie kolorowych notatek to MAPA MYŚLI, którą polecam szczególnie osobą, które chcą przyswoić dużą ilość słownictwa, w krótkim okresie czasu.

Słownictwo dzielimy na grupy, np. health-> sleep, stress, exercise, help, diet, które następnie dzielimy na podgrupy np. sleep -> how many hours? -> ______ lub po prostu wypisujemy słowa, które należą do danej grupy. 

W ten sposób wykorzystujemy magię kolorowych notatek, dołączając do tego kreatywne, stworzone przez nas obrazki. 

 

Skuteczne metody nauczania: mapa myśli - eLingwista 

Trzecim, dużo rzadziej stosowanym sposobem jest wykorzystanie MEMORY MATCH. 
Jak to działa?
W odróżnieniu od popularnych fiszek- memory match polega na wydruku lub stworzeniu jednostronnych par obrazek-słowo. Uczeń podczas nauki przyswaja znaczenie słów, a nie jego tłumaczenie.  Dodatkowo- na odwrocie kartki można zapisać stworzone przez ucznia przykładowe zdanie z zastosowaniem danego słowa. 

Poniżej zostawiam dla Was prezent 🙂 
Podstawowe czasowniki A-C w wersji do druku. 

 

Enjoy!
Monika