Wskocz level up! – Sposoby na otaczanie się językiem obcym na co dzień.

 Miałeś kiedyś tak, że zjadała Cię frustracja związana z tym, że nie byłeś w stanie wskoczyć na kolejny poziom językowy? Wydawałeś niezliczone sumy pieniędzy na aplikacje, tutorów i książki, które miały Ci w tym pomóc, a i tak nic z tego?

No worries… Wiele z nas przeszło przez ten etap 😉

W tym artykule poznasz moje sposoby na otaczanie się językiem obcym na codzień, tak o, po prostu.

1. Switch your devices settings into English.

Zmień język domyślny w swoich urządzeniach na angielski.

Taki mały element, a może pomóc nauczyć się wielu słów i fraz językowych. To był mój pierwszy krok w stronę otaczania się językiem.

2. Pick your favorite (BrE: favourite) songs or podcasts.

Wybierz swoje ulubione piosenki i podcasty. (Najlepiej te anglojęzyczne)

Jak lepiej uczyć się języka, niż przy tym co sprawia nam przyjemność? Wybierz swoje ulubione piosenki i zacznij słuchać ich ze zrozumieniem – tym razem nie melodia się liczy, a to o czym śpiewa artysta, bądź artystka. 🙂 
Nie masz pomysłu na piosenki? Daj znać! Niedawno wydałam bezpłatnego e-booka piosenkowego, którym chętnie się z Tobą podzielę. 

3. Watch movies with English subtitles.

Zachęcam Cię do zaprzestania używania funkcji lektora! Nawet jeśli dopiero rozpocząłeś naukę języka. Ustaw napisy po polsku, ale pozwól sobie osłuchać się z tym jak mówią native speakerzy.

Wyjdź krok do przodu – włącz oryginalny dźwięk i dodaj do tego anglojęzyczne napisy. Gwarantuję – szybko zaczniesz rozumieć większą gamę słownictwa. (Zapiszą się w twojej pamięci i będą pasywnie przez Ciebie używane)

4. Download an app and practice.

Pobierz aplikację, która pomoże Ci powtarzać słowa i wyrażenia.

Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się języka Duolingo, Babble będzie dobrym wyborem. 

Świetnym rozwiązaniem jest również wybranie takiej appki, która umożliwi Ci dodawanie własnych wyrażeń i ich opracowania. (polecajka: Quizlet)

W przypadku języka angielskiego zachęcam was również do pobrania aplikacji BBC Learning English, gdzie znajdziecie podcasty, czytanki, zadania na słownictwo i inne. Cheers!

-Monika 

Metodyczka Języka Angielskiego